Automatyka do bram skrzydłowych
Automatyka do bram skrzydłowych to pełna wygoda i bezpieczeństwo użytkowania. Otwieraj bramę bez wychodzenia z samochodu, bez względu na pogodę. Wybieraj spośród napędów do bram skrzydłowych najlepszych producentów, takich jak Beninca, Came, Nice, Faac i inne – w sklepie internetowym Twoja Brama.
Jak wybrać automatykę do bramy skrzydłowej?
Bramy skrzydłowe charakteryzują się tym, że wymagają innego kształtu siłownika oraz większego zapotrzebowania na moc, w porównaniu do innych bram. Dlatego w naszym sklepie automatyka do bram skrzydłowych prezentowana jest na najwyższym poziomie. Jest to niezwykle praktyczne i wygodne rozwiązanie dla osób, które prowadzą szybki tryb życia. Oferujemy najlepszej klasy pojedycze produkty do bram skrzydłowych lub całe zestawy - wszystko zależy od Państwa zapotrzebowań.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie napędu do bramy skrzydłowej?
Wybierając najlepszy napęd do swojej bramy skrzydłowej, należy przede wszystkim skupić się na funkcjonalności. Automatyka ta powinna być dostosowana do kilku podstawowych parametrów, do czego zaliczyć można: długość, ciężar skrzydeł bramy, kąt otwarcia czy nawet częstotliwość użytkowania. Dzięki temu będzie można zakupić najlepszą propozycję, która będzie skutkować pozytywnym użytkowaniem przez długi czas. Tak właściwie dobrany napęd z pewnością doda gwarancji niezawodnej pracy na długo.
Waga i długość skrzydła w bramie to jedne z najważniejszych parametrów, które trzeba wziąć pod uwagę przed instalacją napędu. W momencie zakupu napędu ważne jest sprawdzenie maksymalnej dopuszczalnej długości skrzydła dla wybranego napędu. Co to oznacza w praktyce? Należy sprawdzić, jaką maksymalnie długość skrzydła może obsłużyć wybrany napęd i dopasować ją do długości skrzydeł Twojej bramy wjazdowej. Podstawowe modele sprawdzą się w przypadku bram ze skrzydłami o długości około 1 metra, ale w tym wypadku lepiej kupić coś, co sprawi, że konstrukcja na 100% będzie stabilna i sprawna przez długie lata.
Koniecznie sprawdź też wagę jednego skrzydła. Skąd wziąć te dane? Informacje o wadze i długości modelu zawsze znajdziesz w opisie specyfikacji technicznej siłownika bramy skrzydłowej. Aby nie narazić sprzętu na awarię, podczas wyboru napędu zwróć uwagę na ciężar maksymalny, jaki może obsłużyć i uwzględnij dwadzieścia procent rezerwy. W ten sposób unikniesz awarii i szybszego tempa zużycia napędu, który dzięki temu nie będzie nieustannie pracował na granicy wytrzymałości. Źle dopasowany do wymiarów bramy napęd może działać niestabilnie lub nawet ulec uszkodzeniu. Napęd kupiony bez „zapasu” jest bardziej obciążony, a więc bardziej podatny na złe warunki atmosferyczne, jak silny wiatr czy intensywne opady.
Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów bram skrzydłowych. Wybierasz bramę jednoskrzydłową czy dwuskrzydłową? Inne parametry będą konieczne przy mechanizmach bram dwuskrzydłowych, a inne w przypadku bram z jednym skrzydłem. Wśród najpopularniejszych modeli znajdziesz bramy dwuskrzydłowe o długości do 6 metrów i jednoskrzydłowe do 3 metrów.
- Częstotliwość otwierania i zamykania skrzydeł bramy
Innym ważnym parametrem jest częstotliwość korzystania z bramy. Intensywność pracy napędu określany jest tak zwaną liczbą cykli. Jeżeli szukasz automatyki do bramy skrzydłowej w domu jednorodzinnym, najprawdopodobniej nie będziesz potrzebować napędu do bramy z liczbą cykli większą niż 30-50 cykli na dzień. Jeśli jednak szukasz napędu nie na posesję prywatną, ale do zakładu przemysłowego lub na zamknięte osiedle wielorodzinne, wybierz urządzenie o dużej mocy, żeby uniknąć ryzyka przeciążenia. W tym wypadku wybierz napędy powyżej 50 cykli dziennie.
- Szybkość otwierania i zamykania skrzydeł bramy
Kiedy szukasz idealnego napędu bramy skrzydłowej, chcesz przyspieszyć jej otwieranie i zamykanie, aby oszczędzać czas i wygodnie korzystać z bramy. Prędkość nie powinna być mniejsza od około 12 centymetrów na sekundę, żeby nie stanowić niebezpieczeństwa dla użytkowników. Prędkość wiąże się z mocą napędu, dlatego ten parametr dobierz do oczekiwanej szybkości otwierania bramy.
Przy wyborze napędu zwróć też uwagę na odległość zawiasu od krawędzi słupka. W przypadku różnych wymiarów bramy możesz zastosować napędy do bram na wąskie słupki lub napędy do bram na szerokie słupki.
Sprawdź zestawy do bram skrzydłowych w Twoja Brama i wybierz model najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.
Rodzaje napędów do bram
Popularne napędy mechaniczne można podzielić na dwa standardowe typy: napędy śrubowe i napędy z ramieniem łamanym.
Napędy śrubowe cieszą się dużą popularnością ze względu na korzystną cenę i dużą trwałość. Ten tani napęd zwykle jest mało awaryjny, a można go montować przy każdej bramie skrzydłowej. Element napędowy jest przesuwany w linii korpusu napędu, a tym samym przenosi siłę na skrzydło. To prosta konstrukcja, łatwa w montażu, która najlepiej sprawdza się przy bramach osadzonych na wąskim słupku, z kierunkiem otwierania do wewnątrz. Przy szerszych słupkach (więcej niż 38 centymetrów) w bramie otwieranej w kierunku zewnętrznym wybierz napęd z ramieniem łamanym. Sprawdzi się on przy bramach z głębokim osadzeniem, czyli odległością krawędzi słupka od osi bramy.
Do wyboru masz też trzeci rodzaj napędów, czyli napędy podziemne, które instalowane są pod powierzchnią. Daje to szczególnie estetyczny efekt, jako że taki napęd pozostaje niewidoczny. Takie napędy charakteryzują się bardzo stabilną, płynną i bezawaryjną pracą.
Potrzebujesz pomocy w wyborze automatyki bramy skrzydłowej w domu czy zakładzie? Skontaktuj się z nami i skorzystaj ze wsparcia ekspertów.
Napędy bram skrzydłowych – ceny
Wiesz już, czego szukasz. Jakich cen możesz się spodziewać wśród modeli dostępnych na rynku? W sklepie internetowym z automatyką do bram Twoja Brama znajdziesz modele różnych producentów z różnych półek cenowych – od około 800 złotych aż po kilka lub kilkanaście tysięcy złotych w przypadku zaawansowanych mechanizmów do specjalnych zastosowań.