Fotokomórki

(57 produktów)

Filtry

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 80,00 zł - 1 421,00 zł

Aktywne filtry

Fotokomórki do bram dwuskrzydłowych, przesuwnych, garażowych

Jednym z niezbędnych elementów dodatkowych do bramy automatycznej jest fotokomórka. Brama wyposażona w fotokomórkę jest znacznie bardziej funkcjonalna i bezpieczniejsza w swoim działaniu. W ofercie naszego sklepu internetowego Martingale znajdziesz bogaty wybór fotokomórek do bram automatycznych. Proponujemy wyłącznie sprawdzonych producentów: BFT, Nice, FAAC, Beninca, Came, KEY, King Gates. Wybierając produkty z naszej oferty, możesz mieć pewność, że są one oryginalne, fabrycznie nowe i objęte gwarancją producenta.

Dlaczego warto wybrać fotokomórkę do bramy?

Fotokomórki do bram charakteryzują się prostą budową. Składają się z odbiornika i nadajnika. Nadajnik wyposażony jest w diodę nadawczą na podczerwień. Dopełnia go odbiornik z przekaźnikiem i elementem światłoczułym. Żeby brama mogła płynnie działać, zamykać się i otwierać, nic nie może stanąć na linii wiązki podczerwieni. W momencie gdy wiązka IR zostanie przerwana, wówczas ruch bramy zostaje zatrzymany. Jest to doskonały, sprawdzony system zabezpieczenia przed zgnieceniem przez bramę osoby, zwierzęcia, samochodu, przedmiotu. Fotokomórki do bram znacznie zwiększają bezpieczeństwo użytkowania bramy, a także płynność jej działania.

Fotokomórki do bram możemy podzielić na przewodowe i bezprzewodowe. Podział ten wynika z różnicy w sposobie zasilania nadajnika. W przypadku fotokomórki przewodowej nadajnik jest połączony z centralą sterującą przewodem, co może powodować pewne komplikacje i ograniczenia w montażu. Na większą swobodę w montażu pozwala fotokomórka do bramy bezprzewodowa, która zasilana jest bateriami. Oczywiście w przypadku bezprzewodowej fotokomórki ważna jest regularna wymiana baterii, żeby zapewnić działanie bramy wjazdowej.

Sprawdź naszą wyjątkową ofertę fotokomórek do bram w bardzo atrakcyjnych cenach. Chcesz dowiedzieć się więcej, masz pytania? Zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą na chacie – odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące działania fotokomórek do bram i naszej oferty.

Potrzebujesz pomocy? Profesjonalna pomoc dla każdego klienta

Jeśli potrzebujesz fachowego doradztwa w zakresie doboru urządzeń do sterowania automatyką bramową, zapraszamy Cię do kontaktu lub odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego.

Produkt dodany do porównania