Do bram przesuwnych

(199 produktów)

Aktywne filtry

Automatyka do bram przesuwnych

Bramy pełnią jedną z najważniejszych funkcji na terenie prywatnym, zapewniając mu większe bezpieczeństwo. Jedne z najbardziej popularnych bram to te przesuwane, które doskonale nadadzą się do szerokich działek lub do miejsc, gdzie nie ma możliwości zainstalowania standardowej bramy skrzydłowej ze względu na ograniczoną przestrzeń pomiędzy bramą a budynkiem. Stąd też przedstawiona przez nas automatyka do bram przesuwanych ma na celu dodać znacznie więcej komfortu użytkownikom.

Automat do bramy przesuwnej sprawdzi się nie tylko na posesjach prywatnych, ale też do zakładów przemysłowych, wspólnot mieszkaniowych i osiedli czy dużych obiektów usługowych w mieście. Bramy przesuwne stają się nawet bardziej popularne od królujących kiedyś bram skrzydłowych. Będzie najlepszym rozwiązaniem na posesjach, na których jest mało miejsca i nie ma możliwości otwierania bramy do wewnątrz czy też na zewnątrz. Sprawdź siłowniki do bram przesuwnych w sklepie online Twoja Brama i wybierz model najlepszy do Twoich potrzeb.

Odpowiednio dobrana automatyka bram przesuwnych

Automatyka odpowiada za znacznie większy komfort oraz bezpieczeństwo gwarantowane na posesji. Dobierając napęd, należy szczególnie zwrócić uwagę na konkretne wymiary oraz ciężar bramy, a także częstotliwość i szybkość jej otwierania. Bramy przesuwane to odpowiedni wybór zarówno na posesje prywatne, jak i na parkingi czy osiedla, a automatyka bram przesuwnych z pewnością usprawni codzienne funkcjonowanie.

Jaki napęd wybrać do bramy przesuwnej?

Czeka Cię zakup napędu do bramy przesuwnej? Właściwe i bezawaryjne działanie bramy zapewni Ci prawidłowy dobór napędu do bramy. W takim razie jak wybrać zestaw do bram przesuwnych? Jaki napęd do bramy przesuwnej kupić? Pod uwagę musisz wziąć kilka czynników i odpowiedzieć sobie na parę pytań.

  • Jak często w ciągu dnia brama będzie otwierana i zamykana?

Z jaką częstotliwością będziesz korzystać z bramy? Intensywność użytkowania napędu określa się mianem cykli na dzień. W przypadku użytku w domu wystarczy Ci napęd do 50 cykli na dobę. Jeżeli szukasz napędu do intensywnie użytkowanej bramy przemysłowej, wybierz model na więcej niż 50 cykli na dobę. Dlaczego to takie ważne? Źle dobrany parametr cykli na dobę może przyczynić się do skrócenia żywotności mechanizmu.

  • Jaki jest ciężar i długość bramy?

Wybrany napęd do bramy przesuwnej jest w stanie wytrzymać konkretny ciężar ściśle określony w jego specyfikacji technicznej. Tak jak w przypadku każdego innego rodzaju bramy, wybierając automatykę bramy przesuwnej, postaw na model z zapasem mocy. 20% lub 40% zapasu zapewni Ci bezawaryjną pracę siłownika przez długi czas. Nieprzeciążony napęd będzie miał większą żywotność. W przypadku ciężaru do wyboru masz bramy przesuwne do 200 kilogramów czy nawet do 1500 kilogramów. Rodzaj i parametry napędu dopasuj też koniecznie do długości bramy.

  • Jakie brama ma wypełnienie?

Sprawdź też konstrukcję i materiał wykonania bramy. Ma to duży wpływ na obciążenie napędu podczas pracy. Brama ze stali będzie cięższa niż brama z drewna, ale przesuwna brama drewniana może stać się cięższa pod wpływem działania wilgoci.

  • Czy interesują Cię dodatkowe funkcje?

Do napędów możesz zwykle dobrać elementy i mechanizmy, takie jak elementy spowalniające pracę bramy na końcu pracy (dla dodatkowego bezpieczeństwa), elementy odpowiedzialne za wykrywanie przeszkód, lampy, systemy awaryjnego otwierania bramy i inne.

 

Podczas wyboru bramy zwróć też uwagę na producenta. W sklepie Twoja Brama znajdziesz automatykę do bramy przesuwnej od zaufanych firm z dobrą renomą – Beninca, Came, BFT, Nice, Key czy Hi-Motions. Sprawdź też dostępne w sklepie listwy zębate do napędów bram przesuwnych.

Potrzebujesz pomocy? Profesjonalna pomoc dla każdego klienta

Jeśli potrzebujesz fachowego doradztwa w zakresie doboru urządzeń do sterowania automatyką bramową, zapraszamy Cię do kontaktu lub odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego.

Produkt dodany do porównania