Jak dobrać napęd do bramy garażowej?

Jak dobrać napęd do bramy garażowej?NAPĘD DO BRAMY GARAŻOWEJ - JAK WYBRAĆ?

Posiadanie garażu to dla wielu osób ważny element komfortu i bezpieczeństwa. Jednym z najważniejszych elementów każdej bramy garażowej jest jej napęd. Dzięki niemu możliwe jest wygodne otwieranie i zamykanie bramy, bez konieczności wychodzenia z samochodu. Odpowiednio dobrany napęd do bramy garażowej to nie tylko wygoda, ale także bezpieczeństwo, ponieważ pozwala na skuteczną ochronę przed włamaniem i kradzieżą. W tym poradniku podpowiemy, na co zwrócić uwagę, aby dobrać odpowiedni napęd do bramy garażowej.Aby dobrać odpowiedni napęd do bramy garażowej, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:
rodzajebram.pngRODZAJ BRAMY

Istnieją różne typy bram garażowych, takie jak bramy segmentowe, rolowane, uchylne lub skrzydłowe. Każdy z tych typów bram wymaga innego rodzaju napędu, więc należy wybrać napęd, który jest kompatybilny z typem bramy.
wymiarybramy.pngWYMIARY BRAMY

Długość i szerokość bramy wpłyną na wybór napędu, ponieważ większe bramy będą wymagały mocniejszych napędów. Do przydomowych bram większość napędów dostępnych na rynku będzie odpowiednia, problem natomiast pojawia się, gdy brama ma niestandardowe wymiary.
wagabramy.png


WAGA BRAMA

Napęd do bramy powinien być wystarczająco silny, aby unieść wagę całej bramy. Wartość ta jest zazwyczaj podawana przez producenta bramy, a napęd powinien mieć zdolność do podniesienia bramy o co najmniej 20% ponad jej wagę.szybkoscotwierania.pngSZYBKOŚĆ OTWIERANIA

Niektórzy właściciele garaży preferują szybsze otwieranie bramy, a inni wolniejsze. Im szybszy napęd tym większa cena za napęd. 
poziomglosnosci.pngPOZIOM HAŁASU

Niektóre napędy do bram są cichsze niż inne. Jeśli zależy Ci na cichej pracy bramy, warto wybrać napęd, którego szyna prowadząca posiada pasek kewlarowy. Szyna z łańcuchem generuje więcej hałasu. 
dodatkowefunkcje.pngFUNKCJE DODAKOWE

Wiele napędów do bram oferuje dodatkowe funkcje, takie jak automatyczne zamykanie, programowalne pilota zdalnego sterowania, zabezpieczenia przed włamaniem, czy też systemy oświetlenia. Można wybrać napęd, który oferuje funkcje, które są dla nas ważne.
PODSUMOWANIE:

Podsumowując, wybierając napęd do bramy garażowej, należy wziąć pod uwagę typ, wagę i wymiary bramy, szybkość otwierania, poziom hałasu, funkcje dodatkowe i preferencje właściciela. W razie wątpliwości warto skonsultować się z producentem bramy lub z naszym specjalistą ds. napędów do bram.

Potrzebujesz pomocy? Profesjonalna pomoc dla każdego klienta

Jeśli potrzebujesz fachowego doradztwa w zakresie doboru urządzeń do sterowania automatyką bramową, zapraszamy Cię do kontaktu lub odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego.

Produkt dodany do porównania