Zamki elektromagnetyczne

(14 produktów)

Filtry

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 61,00 zł - 855,00 zł

Aktywne filtry

Dlaczego warto stosować elektrozaczep - zamek elektromagnetyczny do furtki?

Zaczepy elektromagnetyczne, elektrozaczepy czy też zamki elektromagnetyczne to nowoczesne zamki stosowane w budynkach mieszkalnych, biurowych i innych, w których bezpieczeństwo stanowi największy priorytet. Elektrozaczepy do drzwi stosuje się również w furtkach, bramach wjazdowych i przy domofonach - na wejściu do budynku. Nie tylko zwiększają poczucie bezpieczeństwa mieszkańców bądź pracowników danego budynku, lecz także zapewniają spokój i maksymalną prywatność, ponieważ na chroniony teren nie jest w stanie dostać się osoba niepowołana.

Jak działają zamki elektromagnetyczne (elektrozaczepy do furtek, drzwi i bram)?

Zamek elektromagnetyczny do furtki, bramy czy drzwi działa w prosty sposób - podstawowy mechanizm jest identyczny jak w klasycznym zamku do drzwi. Natomiast elektrozaczep w drzwiach wyróżnia dodatek zapadki unieruchamiającej drzwi momentalnie po zamknięciu. Ponieważ elektrozaczepy do furtek występują w dwóch odmianach: standardowej i rewersyjnej, sposób blokowania/odblokowywania przebiega nieco inaczej. W pierwszym modelu impuls elektryczny dociera do cewki i zwalnia blokadę (drzwi się otwierają), w drugim prąd sprawia, że cewka uruchamia blokadę (drzwi się zamykają).

Jaki zamek elektromagnetyczny do drzwi wejściowych bądź furtki wybrać?

Wybierając zamek na elektromagnes do zastosowania w bramie, furtce lub drzwiach, zwróć uwagę na jego dopasowanie do skrzydła prawego/lewego. Jeśli nie wiesz, w których drzwiach zamontujesz dany model, postaw na uniwersalny zamek elektromagnetyczny do bramy, czyli pasujący do drzwi lewych i prawych. Trwały i wytrzymały zamek elektromagnetyczny do bramy przesuwnej bądź furtki znajdującej się na zewnątrz musi być odporny na niekorzystne warunki pogodowe, w tym kontakt z wodą, oraz poprawnie pracować w szerokim zakresie temperatur. Niezależnie od miejsca montażu powinien być mocny, wykonany z materiałów wysokiej jakości - niemożliwy do sforsowania. W naszym sklepie znajdziesz elektrozaczepy do furtki znanych producentów stawiających na jakość: BFT, Beninca, Came, Faac, Key czy Nice. Do każdego zamka elektromagnetycznego dopasujesz akcesoria do montażu takie jak moduł elektroniczny czy puszka.

Elektrozaczep z pamięcią, zdalny elektromagnetyczny zamek do drzwi - udogodnienia

Sprawdź, czy interesujący Cię model ma dodatkowe funkcje. Istnieją rygle elektromagnetyczne z opcją czasowego wyłączenia, by ludzie mogli swobodnie wchodzić i wychodzić. Są też zaczepy elektromagnetyczne sterowane zdalnie. Z kolei elektrozaczep z pamięcią pozwala otwierać i zamykać drzwi aż do wyjścia właściciela z budynku i powrotu klamki do pozycji zerowej. Zapoznaj się z naszymi produktami, a na pewno wybierzesz najlepszy zamek elektromagnetyczny do drzwi wejściowych, furtki lub bramy!

Potrzebujesz pomocy? Profesjonalna pomoc dla każdego klienta

Jeśli potrzebujesz fachowego doradztwa w zakresie doboru urządzeń do sterowania automatyką bramową, zapraszamy Cię do kontaktu lub odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego.

Produkt dodany do porównania