Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 13,00 zł - 3 567,00 zł

Wideodomofony

Znaleziono 103 produktów

Pokazano 1-15 z 103 pozycji

Aktywne filtry

Nowoczesne wideodomofony do domu, bloku i budynku pracy

Wideodomofon, znany także pod nazwą wideofon, to nowoczesne i coraz chętniej wybierane urządzenie służące do sprawdzania, kto pojawił się pod domem, budynkiem pracy czy bramą wjazdową na teren prywatny. Stanowi alternatywę wobec tradycyjnego domofonu, pozwalającego wyłącznie na odsłuch. Wideodomofon do furtki czy domu daje o wiele więcej - w tym wypadku możesz zobaczyć, kto stoi przed wejściem, i to bez odbierania połączenia dźwiękowego. Zaleta jest taka, że montując wideodomofon w domu, możesz podejrzeć, kto stoi przed drzwiami, a jednocześnie udawać, że nikogo nie ma w środku, jeśli akurat nie masz ochoty na przyjmowanie gości lub przed drzwiami stoi osoba, której nie chcesz otworzyć. W podobnym celu wykorzystasz wideodomofon do furtki. Urządzenie gwarantuje większe bezpieczeństwo względem klasycznego domofonu, ponieważ nie zawsze da się rozpoznać gościa po głosie. Jeśli masz do dyspozycji i głos, i podgląd, poradzisz sobie lepiej.

Wideodomofon bezprzewodowy vs. wideofon przewodowy

Jeżeli chodzi o sposób montażu, do dyspozycji masz modele dwóch rodzajów: wideodomofony bezprzewodowe oraz wideodomofony przewodowe. Te pierwsze są łatwiejsze do zamontowania, zwłaszcza w gotowym budynku. Z kolei wideodomofon przewodowy wymaga przeciągania kabla, a jeśli zależy Ci na estetyce, także maskowania go. Tymczasem wideodomofon bezprzewodowy działa dzięki falom przekazującym sygnał pomiędzy nadajnikiem/nadajnikami a odbiornikiem/odbiornikami. Wyróżniamy popularny wideodomofon wifi, ale także Bluetooth czy na fale radiowe.

Wideodomofon do domu jednorodzinnego vs. wideodomofon do furtki

Podczas gdy wideofon bezprzewodowy to świetny wideofon do furtki, model przewodowy posłuży przede wszystkim do przyjmowania gości dzwoniących bezpośrednio do drzwi domu. Wszystko dlatego, że kabel łatwiej przeciągnąć przez ścianę, niż prowadzić go przez całe podwórko aż do bramy. Jeśli chodzi o model do furtki, warto zwrócić uwagę na wideodomofon wifi na telefon komórkowy lub kartę magnetyczną. To rozwiązanie właściwe do budynku pracy oraz bloku mieszkalnego, ponieważ upoważnione osoby mogą otwierać bramę czy podnosić szlaban samodzielnie, i to bez wysiadania z samochodu.

Pamiętaj, by wybierając wideodomofon z funkcją otwierania bramy i furtki, zwrócić uwagę na parametry określające odporność na wilgoć, wysokie i niskie temperatury czy promieniowanie UV. Zdecyduj się na wideodomofon z dwoma monitorami (np. wideofon dwurodzinny) lub jednym, a także z innymi ciekawymi opcjami i rozszerzeniami. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami.

Produkt dodany do porównania