Kolczatki

(0 produktów)

Przepraszamy za utrudnienia.

Prosimy poszukaj ponownie.

Kolczatka na drodze - najlepsza zapora ziemna

Kolczatka do opon to zapora drogowa o najwyższym poziomie bezpieczeństwa, skutecznie uszkadzająca opony lub osie samochodu, który próbuje wtargnąć na teren bez zgody właściciela. Gdyby pojazdowi udało się sforsować tradycyjny słupek, zapewne doznałby uszkodzeń, ale mógłby jechać dalej. W przypadku kolczatki jest to niemożliwe - auto zatrzymuje się ze względu na przebite opony. Właśnie dlatego kolczatka na drodze traktowana jest jako zapora antyterrorystyczna, mocna, trwała i skuteczna.

Warto wiedzieć, że kolczatka do przebijania opon sprawdza się również jako zapora parkingowa, zwłaszcza na obszarze pilnie strzeżonym. Można ją montować pojedynczo, ale można stworzyć z niej oraz innych produktów dostępnych w sklepie Martingale kompleksową śluzę bezpieczeństwa. Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem.

Czym wyróżnia się kolczatka do opon?

W zależności od rodzaju kolczatki na drogę są jedno- bądź dwustronne. Te pierwsze zabezpieczają jedynie przed pojazdami mechanicznymi wjeżdżającymi na drogę/parking/inny teren, drugie zaś ochraniają również przed wyjeżdżającymi, ponieważ kolce ustawione są w obie strony. Dostępna w naszym sklepie kolczatka na drogę to wersja złożona z długiego rzędu kolców, przybierającego formę grzebienia. Ustawia się ją w poprzek drogi, prostopadle do nadjeżdżających samochodów.

Nowoczesne kolczatki mają możliwość automatycznego podnoszenia i chowania, co bardzo ułatwia i usprawnia proces kontrolowania przejazdu osób upoważnionych i nieupoważnionych. Warto tutaj także zaznaczyć, że kolczatka do opon może zostać połączona, sprzężona ze szlabanem. To doskonałe rozwiązanie chociażby na parking strzeżony. Wówczas kiedy szlaban zostaje podniesiony, kolce automatycznie się chowają, gwarantując samochodowi bezpieczny przejazd.

Kolczatki - cechy zapory drogowej

Kolczatka na drodze odznacza się tradycyjnym wyglądem, dzięki czemu kierowca pojazdu widzi ją z daleka. Zdarza się, że kolczatki mają jaskrawe kolory ostrzegawcze, ale nie stanowi to konieczności. W ten sposób kierowca ma czas zatrzymać się lub wycofać, jeśli nie został uprawniony do wjazdu na teren prywatny. Zapora ziemna blokuje drogę na wysokości zależnej od modelu. Może to być 215 mm, ale może 450 mm - wszystko zależy od Twoich potrzeb i miejsca zastosowania.

Wyróżnia się kolczatki nawierzchniowe i podziemne, malowane i ocynkowane. Ponadto każda kolczatka na drodze ma inny udźwig: jedne są stosowane do blokowania dostępu samochodom osobowym, inne dostawczym. Jak już wspomnieliśmy, możesz sparować szlaban z kolczatką, która oferuje tę funkcjonalność - koniecznie sprawdź informację w specyfikacji produktu. Możesz też skontaktować się z nami i zadać pytanie.

Potrzebujesz pomocy? Profesjonalna pomoc dla każdego klienta

Jeśli potrzebujesz fachowego doradztwa w zakresie doboru urządzeń do sterowania automatyką bramową, zapraszamy Cię do kontaktu lub odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego.

Produkt dodany do porównania