Listwy zębate do bram przesuwnych

(32 produktów)

Filtry

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 29,00 zł - 837,00 zł

Aktywne filtry

Trwałe listwy zębate do bram przesuwnych

Listwa zębata jest niezwykle istotnym elementem bramy przesuwnej wyposażonej w siłownik. Jej jakość jest kluczowa dla prawidłowego działania mechanizmu bramy. Dlatego też warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest ten element, a także precyzję wykończenia. W naszej ofercie przygotowaliśmy szeroki wybór listew zębatych takich sprawdzonych producentów jak Beninca, BFT, Nice, Key, FAAC, czy wielu innych. 

Czym kierować się podczas wyboru listwy zębatej do bramy przesuwnej?

Listwy zębate wykonane są z różnych rodzajów materiałów. Dzielimy je na listwy wykonane z tworzywa sztucznego i metalu. Listwy wykonane ze sztucznego tworzywa są montowane przy pomocy blachowkrętów, które sprzedawane są w zestawie wraz z listwą. Należy mieć to na uwadze, ponieważ jej montaż do profilu jezdnego zaskutkuje jej unieruchomieniem. Zaletą listwy zębatej wykonanej z tworzywa sztucznego jest jej bardzo cicha praca. W czasie swojej pracy zużywa ona w mniejszym stopniu koło zębate, co wydłuża żywotność mechanizmów bramy. Trzeba jednak pamiętać, że listwy zębate z tworzywa sztucznego sprawdzą się tylko w przypadku lżejszych bram. 

Jeżeli poszukujesz listwy zębatej do bramy przesuwnej o większej bramie, wówczas dobrym wyborem będzie listwa metalowa. Zazwyczaj sprzedawane są one w zestawie z nagwintowanymi tulejami i śrubami do montażu. Profesjonalny montaż listwy zębatej zapewni cichą pracę mechanizmy - nieznacznie głośniejszą niż w przypadku listew z tworzywa. Dostępne w naszej ofercie listwy są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem czynników zewnętrznych, co znacznie zwiększa ich odporność na korozję. 

Potrzebujesz pomocy? Profesjonalna pomoc dla każdego klienta

Jeśli potrzebujesz fachowego doradztwa w zakresie doboru urządzeń do sterowania automatyką bramową, zapraszamy Cię do kontaktu lub odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego.

Produkt dodany do porównania